Základní škola Pastelka Mladá Boleslav

ZŠ Pastelka Mladá Boleslav

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA MLADÁ BOLESLAV, 17.LISTOPADU 1325, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

Žáci z Pastelky uspořádali sbírku pro dětské oddělení

Žáci z Pastelky uspořádali sbírku pro dětské oddělení

Dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice v pátek 23. listopadu doslova zažilo předčasné Vánoce. Děti z mladoboleslavské základní školy Pastelka uspořádaly mezi sebou sbírku hraček, knih a společenských her.
Žáci z Pastelky uspořádaly sbírku pro dětské oddělení
 
 
 
Žáci z Pastelky uspořádaly sbírku pro dětské oddělení_2

„Maminka naší jedné žákyně začala organizovat tuto sbírku a oslovila naši školu. My jsme se rozhodli oslovit náš školní parlament: v naší škole je cca 500 dětí a předpokládám, že skoro každý něco přinesl,“ řekla paní učitelka - koordinátorka projektu Petra Syrovátková s tím, že se jedná o druhou bohulibou akci tohoto školního parlamentu: první byl letos Halloween pro rodiče s dětmi, kde se podařilo vybrat finanční částku pro dívku po autonehodě. „Zapojila se do sbírky celá škola. Kdo chtěl, mohl přispět hračkou, které šly do této nemocnice,“ řekla žákyně Eliška Zvercová ze školního parlamentu, která se s několika spolužáky přišla podívat do mladoboleslavské nemocnice.

„Jsme moc rádi, protože každý takový dar je pro nás velkým přínosem. Střídají se u nás děti předškolního věku z mateřské školy, ale i větší školáci. Do společenských her se samozřejmě zapojují i středoškoláci. Takže každou takovou hru skutečně hodně využijeme,“ řekla Věra Holordová, vedoucí učitelka při mateřské a základní škole při nemocnici.

Aktuálně leží v Klaudiánově nemocnici 15 dětí na dětském oddělení. „Bohužel se stanou případy, že tu musíme nechat děti hospitalizované i během Vánoc. Samozřejmě se snažíme, pokud to jejich zdravotní stav dovolí, děti propustit a pak eventuálně přijmou zpět. Ale skutečně se někdy stává, že děti musí Štědrý den strávit se zdravotníky,“ řekla primářka oddělení Jaroslava Chrtková. Děti na dětském oddělení v Mladé Boleslavi dnes stráví průměrně 2-4 dny.

 

Celý článek je převzat z:
http://www.klaudianovanemocnice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=427004&id=1954&fbclid=IwAR0D9xtPCk7qq8epTwMaACRVsJI9FXCfTTfmwzFAgB1hyTLygb9yBWVfmw0

 orbitstažený soubor       

Jste zde: Home O ŠKOLE Home AKTUALITY Žáci z Pastelky uspořádali sbírku pro dětské oddělení